Klubi i futbollit KS Gramozi Ersekë themeluar në vitin 1927 dhe stadiumi i tij është Stacioni Ersekë me një kapacitet prej 6000 vendesh.

Klubi ka pasur një histori të suksesshme në të kaluarën e tij.

Ajo shkoi në Superligën Shqiptare në fund të sezonit 2008-09 duke mposhtur Bylis Ballsh 5-2 në play off.

Në vitin 2010 ata luajtën kundër Real Madridit për Kupën Taçi Oil në Tirane përfundojnë 2-1 për Real Madrid.

 

 

AlbaniaUSA